Την Πέμπτη 13 Ιανουαρίου θα πραγματοποιούνται δωρεάν ελέγxου Covid-19 από τις ΚΟΜΥ του ΕΟΔΥ στα εξής σημεία:

  1. Δ. Αμαρουσίου, Σταθμός ΗΣΑΠ Μαρούσι, 09:30-15:00
  2. Δ. Φιλοθέης-Ψυχικού, Σπυροπούλειο πολιτιστικό Κέντρο, Ολυμπιονικών 206-208, Ν. Ψυχικό, παράδρομος Κηφισίας πριν τα φανάρια του Φάρου Ψυχικού, 09:30-15:00
  3. Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
  4. Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
  5. Δ. Κηφισιάς, Αγ. Παρασκευής 57, Κάτω Κηφισιά, 09:30-15:00
  6. Δ. Μαγούλας, Δημοτικό Ιατρείο Μαγούλας, 11:00-17:00
  7. Δ. Περιστερίου,Δημοτικά καταστήματα – γραφεία Ερυθρού Σταυρού έναντι της πλατείας Δημαρχείου –στάση «Μετρό Περιστέρι», 12:00-18:00
  8. Δ. Αλίμου,  Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
  9. Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00
  10. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00-15:00
  11. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο. Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
  12. 1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
  13. 2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
  14. 3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
  15. 4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
  16. 5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
  17. 6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
  18. 7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
  19. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 12:00-19:00.
  20. Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Θέρμης, Ιασωνίδου 19, 09:30 – 15:00
  21. Δ. Δέλτα, Συνεδριακό Κέντρο Σίνδου, Αλ. Παπάγου 7, 09:30-14:30
  22. Δ. Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου Λαγκαδα, 09:30 – 15:00.
  23. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
  24. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
  25. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
  26. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 13:00
  27. Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30
  28. Αιτωλοακαρνανία, κοινοτικό κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00
  29. Άνδρος, Κ.Υ Άνδρου, 09:00 – 17:00
  30. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  31. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  32. Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-16:00
  33. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-15:00
  34. Αρκαδία, Λεωνίδιο (πλατεία), 9:30-12:30
  35. Αρκαδία, Τυρός (πλατεία), 13:00-15:00
  36. Άρτα, Κέντρο Υγείας- ISO BOX, 09:00-15:00
  37. Άρτα, ISO BOX-Εκθεσιακό Κέντρο, 09:00-15:00
  38. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
  39. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
  40. Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, 09:00-16:00
  41. Βοιωτία,Πνευματικό Κέντρο Θήβας, 9:00-15:00
  42. Βοιωτία,Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1, 08:30-13:45
  43. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 09:00-15:30
  44. Γρεβενά, Δημαρχείο Δεσκάτης, 09:30-11:30
  45. Γρεβενά, Κεντρική Πλατεία Καρπερού, 12:30-13:30
  46. Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
  47. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
  48. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 – 16.00
  49. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
  50. Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ , 08:00-13:00
  51. Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ , 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00-15:00
  52. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00
  53. Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00
  54. Ζάκυνθος, Πλατεία Σολωμού, 11:00-13:00
  55. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00 – 17:00
  56. Ηλεία, Κρέστενα, ΚΑΠΗ , 10:00-14:30
  57. Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο, Ερμού 20, 09:00-14:30
  58. Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25. 09:00 -15:00
  59. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  60. Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00 – 15:00
  61. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
  62. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00
  63. Ηράκλειο, Πολύκεντρο Μοιρών, Ισόγειο Δημαρχείου Μοιρών, 10:00-13:00
  64. Ηράκλειο, Αγροτικό Ιατρείο Γουρνών, Δ. Χερσονήσου, 09:30-14:30
  65. Θάσος, Κ.Υ Πρίνου, 08:00 – 14:00
  66. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον,09:00-17:00
  67. Θεσπρωτία, Παλαιό Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
  68. Ικαρία, Κ.Υ Ευδηλου, 09:00 – 17:00
  69. Ιωάννινα,  Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
  70. Ιωάννινα,  Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
  71. Ιωάννινα, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, Τμήμα Μηχανικών Η/Υ  & Πληροφορικής, 11:00-14:00
  72. Ιωάννινα, Δημαρχείο Κόνιτσας, 10:00-13:00
  73. Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
  74. Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
  75. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
  76. Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00 – 14:00
  77. Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
  78. Καρδίτσα,  Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 – 14:00
  79. Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
  80. Καρδίτσα, Τ.Κ Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Δημαρχείο, 08:00-10:00
  81. Καρδίτσα,Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
  82. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12 13:00-15:00
  83. Καστοριά,  Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
  84. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μάντζαρου 5, 09.00-14.30
  85. Κέρκυρα, Κέντρο Υγείας Λευκίμμης, Λευκίμμη, 09:30-14:30
  86. Κεφαλονιά, Ληξούρι, κλειστό γήπεδο, Στυλιανού Τυπάλδου 1, 08:00-16:00
  87. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
  88. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30-15:30
  89. Κιλκίς, Άγιος Πέτρος, ΚΑΠΗ-Φυσικοθεραπευτήριο 09:00-11:00
  90. Κιλκίς, Πολύπετρο, Κοινοτικό Κατάστημα, 12:00-14:00
  91. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00
  92. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α,  08:15- 15:15
  93. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-14:00
  94. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γ. Γεννηματά 2, 09:30-13:30
  95. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-15:30
  96. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 9:30- 16:30
  97. Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 09:00- 14:30
  98. Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 8:00-15:30
  99. Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 8:00-18:00
  100. Λάρισα,Τύρναβος / Είσοδος Δημαρχείου, 8:00-12:00
  101. Λάρισα, Αμπελώνας ΚΑΠΗ, 12:30-15:30
  102. Λάρισα, Μύλο του Παππά, 8:00-15:30
  103. Λάρισα, Δημαρχείο Νίκαιας, 9:00-12:00
  104. Λάρισα, Κέντρο Υγείας Φαρσάλων, 9:00-12:00
  105. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
  106. Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανίου, 10:00-14:00
  107. Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45
  108. Λέσβος, Πέτρα, 10:00-14:00
  109. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση, 08:00-15:00
  110. Λευκάδα, Μαρίνα, ανατολική παραλία, 11:00-12:00
  111. Λήμνος, Μύρινα, Κινηματοθεατρο Μαρουλα, 08:45-14:45
  112. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη 08:30-15:30
  113. Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 09:00-15:00
  114. Μαγνησία, ΚΤΕΛ Υπεραστικών Γραμμών Μαγνησίας,Σέκερη και Ζάχου, 08:30-15:30
  115. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα «Α. Κουμουνδούρος», 08:30 – 15:30
  116. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Είσοδος Μεγάρου Χορού (Εκπαιδευτικοί/Μαθητές), 12:30 – 19:30
  117. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Παζάρι Αγίας Τριάδος, 08:30 – 13:30
  118. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αντικάλαμος, Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, 09:30- 14:00
  119. Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 7:30-14:30
  120. Ξάνθη,  Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
  121. Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-15:00
  122. Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-15:00
  123. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
  124. Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών-Χατζηγιάννειο Κέντρο, 09:00-14:30
  125. Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
  126. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00
  127. Πρέβεζα, Δημαρχείο Λούρου, Λούρος Πρέβεζας, 09:00-12:00
  128. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
  129. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
  130. Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 09:00-14:00
  131. Ροδόπη, Δημοτικό Κτίριο Βενιζέλου, Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00 – 14:00
  132. Ροδόπη, Σάπες, Βασιλείου Κουτουμάνη, 09:00 – 14:00
  133. Ρόδος, Πλατεία Ηρώων Αρχαγγέλου, Αρχάγγελος, 09.00-14.30
  134. Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
  135. Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου 08:00-14:00
  136. Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου 08:15-14:00
  137. Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
  138. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30
  139. Σύρος, Αθλητικό Κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 09:00 – 14:00
  140. Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00
  141. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
  142. Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00
  143. Τρίκαλα, Ε΄ Καπή, 10:00-15:30
  144. Τρίκαλα, Πλατεία Οιχαλίας, 08:00-10:00
  145. Τρίκαλα, Κέντρο Κοινότητας Γριζάνου, Φαρκαδόνα, 10:30-12:00
  146. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
  147. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Κτίριο Β΄, 09:00-15:00
  148. Φθιώτιδα, Παλιό Δημαρχείο Μακρακώμης, 09:00-13:00
  149. Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
  150. Φλώρινα, Αμύνταιο, Πλατεία Δ.Μάκρη 36 08:00 – 13:30
  151. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08.00-14.00
  152. Φωκίδα, Κυριακοπούλειο Πολιτιστικό Κέντρο Ιτέας,09.00-13.00
  153. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
  154. Χαλκιδική, Νέα Καλλικράτεια,Πλησίον Δημαρχείου, 09:00 – 15:00
  155. Χαλκιδική, Προαύλιος Χώρος Κ.Υ.Κασσάνδρας 09:00 – 15:00
  156. Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 16:30
  157. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη , 09:30 – 14:00
  158. Χίος, Πλατεία Βουνακίου 09:00-14:30

*Ενδέχεται να υπάρξουν τροποποιήσεις – αλλαγές στα σημεία και στο ωράριο των μαζικών δειγματοληψιών.

Ακολουθήστε το στο Google News