Σε 189 κεντρικά σημεία σε ολόκληρη την επικράτεια Κινητές Ομάδες Υγείας του ΕΟΔΥ θα πραγματοποιούν δωρεάν rapid test COVID-19.

Τα σημεία διενέργειας δωρεάν ελέγχων για Covid-19, εκ μέρους του ΕΟΔΥ, είναι τα εξής:

  1. Δ. Μαγούλας, Δημοτικό Ιατρείο Μαγούλας, 11:00-17:00
  2. Δ. Αμαρουσίου, Σταθμός ΗΣΑΠ Αμαρουσίου, 09:30-15:00
  3. Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
  4. Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
  5. Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
  6. Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00
  7. Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00
  8. Δ. Αγ. Βαρβάρας, Α’ ΚΑΠΗ  Καλαντζάκου 7, Πλατεία Παναγίας Ελεούσας, 09:30-15:00
  9. Δ. Κηφισιάς, Πλατεία Πλατάνου, παραπλεύρως του Άλσους Κηφισιάς, μπροστά από τον ΗΣΑΠ, 09:30-15:00
  10. Δ. Μοσχάτου, Πλατεία Δημαρχείου (απέναντι από το Δημαρχείο – Κοραή), 09:30-15:00
  11. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
  12. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Ευπαύλεως, 09:00-15:00
  13. 1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
  14. 2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
  15. 3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
  16. 4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
  17. 5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
  18. 6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
  19. 7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
  20. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 08:30-20:30.
  21. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 13:00-19:00
  22. Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Πανοράματος, Αγ. Γεωργίου 4, 09:00 – 15:00
  23. Δ.  Θέρμης, Κέντρο covid δήμου Θέρμης,  1ο χμ Θέρμης- Τριαδίου, 09:00 – 15:00
  24. Δ. Ευόσμου-Κορδελιού, Ισόγειο Δημαρχείου Ευόσμου, Παύλου Μελά 24, 09:00 – 15:00
  25. Δ. Παύλου Μελά, Στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37,  09:00-15:00
  26. Δ. Αμπελοκήπων, Α ΚΑΠΗ Μενεμένης, Έλλης Αλεξίου 9, 09:00-15:00
  27. Δ. Νεάπολης- Συκεών, γυμναστήριο Ανεμώνη, Λεωφόρος Όχι 17-19 Άγιος Παύλος, 09:30-15:00
  28. Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
  29. Τριανδρία, 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
  30. Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 11:00-17:00
  31. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00
  32. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30
  33. Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30
  34. Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
  35. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
  36. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 13:30
  37. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  38. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  39. Αρκαδία, Πλατεία Πετρινού, Τρίπολη, 09:00-15:00
  40. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00
  41. Αρκαδία, Δ. Ν. Κυνουρίας, Λεωνίδιο, 09:30-12:30
  42. Αρκαδία, Δ. Ν. Κυνουρίας, Τυρός, 13:00-15:00
  43. Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας, 08:30-15:30
  44. Άρτα, ISOBOX-Εκθεσιακό Κέντρο Άρτας, 08:30-15:30
  45. Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Β. Τομέα, 08:00-20:00
  46. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, 08:15-20:15
  47. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου – Οίκημα Μάνα και Παιδί, 08:30-15:00
  48. Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, 09:00-15:00
  49. Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, Πινδάρου 112,08:30-15:30
  50. Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, 08:30-15:30
  51. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00Γρεβενά,
  52. Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:30
  53. Δράμα, Κύργια, Τοπική Κοινότητα, 09:00-13:00
  54. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
  55. Έβρος, Παλιό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης, Δήμητρας 19,  09:00-15:00
  56. Έβρος, Κοινότητα Λαβάρων, 09:30 – 13.30Έβρος,
  57. Έβρος, Δημαρχείο Φερρών, 09:30 – 13.30
  58. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 – 15.30
  59. Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00
  60. Εύβοια, Ιστιαία, Κέντρο Υγείας Ιστιαίας, 08:30 – 15:30
  61. Ευρυτανία, KΑΠΗ Καρπενησίου,08:30-15:30
  62. Ζάκυνθος, ΙΚΑ, 08:30-15:30
  63. Ζάκυνθος, Περιφέρεια, 09:00-14:00
  64. Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο, 09:00-15:00
  65. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:30-16:00
  66. Ηλεία, Τραγανό, Δημαρχείο, 09:30-14:30
  67. Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας. Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού,  09:00 -15:00
  68. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  69. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
  70. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
  71. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:30-16:30
  72. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος ΤΟΜΥ Χερσονήσου, 09:30-14:30
  73. Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00
  74. Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
  75. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
  76. Θεσπρωτία, Παλαιό Δημαρχείο Παραμυθιάς,10:00-14:00
  77. Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00 – 16:00
  78. Ιωάννινα, Κεφαλόβρυσο, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00 – 15:00
  79. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
  80. Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-14:00
  81. Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
  82. Καβάλα, Κέντρο Υγείας Χρυσούπολης, 08:30 – 15:30
  83. Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 09:00 – 14:30
  84. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00
  85. Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-14:00
  86. Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο, Μυρμιδόνων 2), 08:00-16:00
  87. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
  88. Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
  89. Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
  90. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
  91. Καστοριά, ISOBOX Λεωφόρος Κύκνων, 08:30-15:30
  92. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
  93. Κέρκυρα, Πολιτιστικό Κέντρο Βελονάδων, 09:30-14:30
  94. Κεφαλληνία, Ληξούρι, Κλειστό Γήπεδο, Στυλιανού Τυπάλδου, 09:00-15:00
  95. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
  96. Κλκίς, Χέρσο, Πλατεία Χωριού, 09:00-11:30
  97. Κιλκίς, Ελευθεροχώρι, Κοινοτικό Κατάστημα, 12:00-14:30
  98. Κιλκίς, Πολύκαστρο, ΚΑΠΗ Πολυκάστρου, 09:00-15:00
  99. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:15-15:15
  100. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α,  08:15- 19:30
  101. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30
  102. Κως, Πάρκο Πασανικολάκη, 08:00-14:00
  103. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 09:30-16:30
  104. Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 09:00-14:30
  105. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00- 16:30
  106. Λακωνία, Πλατεία Πύργου Διρού, 10:00-11:00
  107. Λακωνία, Πλατεία Γερολιμένα, 11:30-12:30
  108. Λάρισα, Κεντρική Πλατεία, Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30
  109. Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00
  110. Λάρισα, Τύρναβος, Είσοδος Δημαρχείου, 08:00-12:00
  111. Λάρισα, Αμπελώνας, Δημαρχείο, 13:00-15:00
  112. Λάρισα, Μύλο του Παππά, 08:00-15:30
  113. Λάρισα, Δημαρχείο Νίκαιας, 08:00-12:00
  114. Λάρισα, Κέντρο Υγείας Φαρσάλων, 09:00-12:00
  115. Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας. Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη, 08:00-15:30
  116. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:30-16:00
  117. Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-15:00
  118. Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45
  119. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
  120. Λήμνος, Μύρινα, Γ.Ν Λήμνου, Ηφαίστου 1, 12:00 – 18:00
  121. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη, 08:30-15:30
  122. Μαγνησία, ΚΤΕΛ Υπεραστικών Γραμμών Ν. Μαγνησίας, Σέκερη & Ζάχου, 09:00-15:00
  123. Μαγνησία, Αλμυρός, Κ.Υ Αλμυρού, 13:30-15:00
  124. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα «Α. Κουμουνδούρος», 08:30 – 15:30
  125. Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 14:00
  126. Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:30 – 14:30
  127. Νάξος, Εκκλησία Αγ. Νικοδήμου, Χώρα, 07:30-14:30
  128. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00
  129. Ξάνθη, Μάνδρα, Περιφερειακό Ιατρείο, 09:00 – 13:00
  130. Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:30
  131. Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 12:30-14:45
  132. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
  133. Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών-Χατζηγιάννειο Κέντρο, Τσιμισκή 2, 09:00-14:30
  134. Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-15:00
  135. Πιερία, Κέντρο Υγείας Αιγινίου, 09:00-15:00
  136. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-15:00
  137. Πρέβεζα, Δημαρχείο Θεσπρωτικού, 09:00-11:00
  138. Πρέβεζα, Δημαρχείο Λούρου, 11:30-14:00
  139. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
  140. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
  141. Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 08:30-15:30
  142. Ροδόπη, Βασιλείου Κουταμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00
  143. Ρόδος, Πλησίον Ακταίον, Μανδράκι, 09:00-14:30
  144. Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08:30-15:00
  145. Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Κ.Υ Καρλοβάσου Σάμου, 08:00-15:00
  146. Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, Βαθύ, 08:00-15:00
  147. Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Γ.Ν. Σάμου, 09:00-11:30
  148. Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σερρών, 08:30-19:30
  149. Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ηράκλειας, 09:00 – 15:00
  150. Σέρρες, Κέντρο Υγείας Νιγρίτας, 09:00 – 15:00
  151. Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σιδηροκάστρου, 09:00 – 15:00
  152. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30
  153. Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-15:00
  154. Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00
  155. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
  156. Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ, 11:00-15:30
  157. Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00
  158. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 09:00 – 15:00
  159. Φθιώτιδα, Kεντρική Πλατεία Μακρακώμης ,10:00 – 14:00
  160. Φθιώτιδα, Πολιτιστικό Κέντρο Αμφίκλειας, Δήμος Αμφίκλειας -Ελάτειας,  09:30 -11:30
  161. Φθιώτιδα, Δημαρχείο Ελάτειας , Δήμος Αμφίκλειας- Ελάτειας,12:00 -14:00
  162. Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30
  163. Φλώρινα, Ταγματάρχου Σωτηρίου 1 ( Αίθουσα ΚΑΠΗ) 09:00 – 14:30
  164. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00
  165. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
  166. Χαλκιδική, Νέα Καλλικράτεια, Πλησίον Δημαρχείου, 09:00 – 15:00
  167. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:00-14:00
  168. Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30-15:00
  169. Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 08:30-15:00
  170. Χίος, ΚΑΠΗ Δήμου Χίου, Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30

*Ενδέχεται να υπάρξουν τροποποιήσεις – αλλαγές στα σημεία και στο ωράριο των μαζικών δειγματοληψιών.

Ακολουθήστε το στο Google News
Δείτε επίσης: