Τα σημεία που θα πραγματοποιούνται δωρεάν rapid test από κλιμάκια του ΕΟΔΥ την Δευτέρα, 31 Ιανουαρίου, είναι τα ακόλουθα:

  1. Δ. Αμαρουσίου, Κλειστό Γυμναστήριο “Σπύρου Λούη”, Βασ. Όλγας 12, 09:30-15:00
  2. Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
  3. Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
  4. Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
  5. Δ. Περιστερίου, Δημοτικά καταστήματα – γραφεία Ερυθρού Σταυρού έναντι της πλατείας Δημαρχείου –στάση «Μετρό Περιστέρι», 12:00-18:00
  6. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
  7. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
  8. Δ. Διονύσου, Πεντζερίδου 3, πολιτιστικό κέντρο του Αγίου Στεφάνου, 09:30-15:00
  9. Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος και Παγκάλου, (απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 11:00-17:00
  10. Δ. Ν. Φιλαδέλφειας-Ν. Χαλκηδόνας, πρώην Στρατιωτικό Εργοστάσιο της Νέας Χαλκηδόνας (Βάρναλη & Περικλέους), 09:30-15:00
  11. 1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
  12. 2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
  13. 3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
  14. 4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
  15. 5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
  16. 6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
  17. 7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
  18. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 12:00-19:00.
  19. Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ Πυλαίας, Πολυτεχνείου 11, 09:30 – 15:00.
  20. Δ.Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37,  09:30-15:00.
  21. Δ. Κορδελιού- Ευόσμου,ΚΑΠΗ Κορδελιού, Μητρ. Καραβαγγέλη 12, 09:30-15:00
  22. Δ.Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου Λαγκαδα, 09:30 – 15:00.
  23. 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 10:30-13:30
  24. Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 10:30-13:30
  25. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
  26. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
  27. Αιτωλοακαρνανία,ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, Μεσολόγγι, 08:00-16:00
  28. Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Κτίριο, Ιδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
  29. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
  30. Άνδρος, ΚΥ Άνδρου, 09:00-17:00
  31. Άνδρος, Μπατσί, πλησίον ΚΕΠ, 10:00-14:00
  32. Αργολίδα,  Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  33. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  34. Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-15:00
  35. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-14:00
  36. Άρτα,  Κέντρο Υγείας-ISO BOX, 09:00-15:00
  37. Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 09:00-15:00
  38. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, 08:30-20:30
  39. Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, 08:00-20:30
  40. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00
  41. Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, 09:00-16:00
  42. Βοιωτία,Πνευματικό Κέντρο Θήβας, 09:00-15:00
  43. Βοιωτία,Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1, 08:30-13:45
  44. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 12:00-15:30
  45. Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
  46. Δράμα, Άγιος Αθανάσιος, 09:00-13:30
  47. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
  48. Έβρος, Παλιό νοσοκομείο, Δήμητρας 19,  09:00 – 15.00
  49. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 – 16.00
  50. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
  51. Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 8:30-15:00
  52. Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00-15:00
  53. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.00-14.00
  54. Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 08:30-15:30
  55. Ηλεία, Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
  56. Ηλεία, Βάρδα, Δημαρχείο Βάρδας, 09:00-14:30
  57. Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο Ζαχάρως, 09:30-14:30
  58. Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
  59. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  60. Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
  61. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
  62. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
  63. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00
  64. Ηράκλειο, ISOBOX – Πλατεία Δημαρχείου Γαζίου, Δ. Μαλεβιζίου, 09:00-15:00
  65. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος ΤΟΜΥ Χερσονήσου, 09:30-14:30
  66. Θάσος,  Κέντρο Υγείας. Πρίνου, 08:00-15:00
  67. Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
  68. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
  69. Θεσπρωτία, Παλαιό ΚΕΠ Πέρδικας, 10:00-14:00
  70. Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου, 09:00-16:00
  71. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
  72. Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
  73. Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
  74. Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
  75. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00
  76. Λέρος, δημοτικό κτίριο Δόνα, 09:00 – 14:00
  77. Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
  78. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 -14:00
  79. Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
  80. Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
  81. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
  82. Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
  83. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09.00-14.30
  84. Κέρκυρα, Κοινοτικό Ιατρείο Αχαράβης, 09:30-14:30
  85. Κεφαλονιά, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
  86. Κεφαλονιά, Ληξούρι, κλειστό γήπεδο, Στυλιανού Τυπάλδου,  09:00-16:00
  87. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
  88. Κιλκίς, Νέο Αγιονέρι, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:00
  89. Κιλκίς, Ανθόφυτο, Πρώην Δημοτικό Σχολείο, 12:00-14:00
  90. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00
  91. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α,  08:15- 15:15
  92. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30
  93. Κόρινθος, Δημοτικό κτίριο BEAU RIVAGE, Ποσειδώνος και Ηρας 2, παραλία Λουτρακίου, 09:30-14:30
  94. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-15:30
  95. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 09:30- 16:30
  96. Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Μολάων, 09:30- 14:30
  97. Λάρισα, Κεντρική Πλατεία΄/ Μπροστά στο Δημαρχείο,  08:00-15:30
  98. Λάρισα, Πλατεία  ΟΣΕ,  08:00-18:00
  99. Λάρισα, Τύρναβος/Είσοδος Δημαρχείου, 08:00-11:30
  100. Λάρισα, Αμπελώνας ΚΑΠΗ   , 12:30-15:30
  101. Λάρισα, Κ.Υ Ελασσόνας, 09:00-12:00
  102. Λάρισα, Μύλος του Παππά,    08:00-15:30
  103. Λάρισα, Α’ ΚΑΠΗ, Τσαρούχα 9, Νέα Σμύρνη,  08:00-15:30
  104. Λάρισα, Γ’ ΚΑΠΗ, Ηρώων Πολυτεχνείου και 23ης Οκτωβρίου,  08:00-15:30
  105. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
  106. Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιού, 10:00-14:00
  107. Λέσβος, Κέντρο Υγείας Μυτιλήνης, 08:30-15:45
  108. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
  109. Λήμνος, Μύρινα, παλιό θυρωρείο Γ.Ν.Λημνου, Ηφαιστου 1, 13;00-19:30
  110. Μαγνησία,  ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη 08:30-15:30
  111. Μαγνησία, Μεταξουργείο,Αναπαύσεως & Καραμπατζάκη 09:00-14:30
  112. Μαγνησία, Περιφερειακή Ενότητα Μαγνησίας, Αναλήψεως & Ιωλκού 13:00-15:00
  113. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα «Α. Κουμουνδούρος», 08:30 – 15:30
  114. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Είσοδος Μεγάρου Χορού (Εκπαιδευτικοί/Μαθητές), 08:30 – 19:30
  115. Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 08:30 -15:00
  116. Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 – 14:30
  117. Μεσσηνία, Στενωσιά, Κοινοτικό Ιατρείο, 09:00 – 10:00
  118. Μεσσηνία, Χανδρινός, Κοινοτικό Γραφείο, 10:15 – 11:30
  119. Μεσσηνία, Σουληνάρι, Πνευματικό Κέντρο, 12:00 – 13:00
  120. Μεσσηνία, Βλαχόπουλο, Κοινοτικό Γραφείο, 13:30 – 15:00
  121. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
  122. Πάτμος, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-15:00
  123. Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00 – 14:45
  124. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
  125. Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών Έδεσσας- Χατζηγιάννειο Κέντρο, Τσιμισκή 2, 09:00-14:30
  126. Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-15:00
  127. Πιερία, Αστική Σχολή, Κατερίνη. 08:30-15:30
  128. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικό Ταμείο, Ελ.Βενιζέλου 20, 09:00-14:00
  129. Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Καναλακίου, Καναλάκι, 09:00-10:30
  130. Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο Πάργας, Πάργα, 11:30-13:00
  131. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
  132. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
  133. Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 09:00-14:00
  134. Ρόδος, Παλιά κοινότητα Γενναδίου, Γεννάδι, 09.30-14.30
  135. Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
  136. Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-14:00
  137. Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 08:15-14:00
  138. Σέρρες,  Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
  139. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30
  140. Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-14:00
  141. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
  142. Τρίκαλα,Ε’ ΚΑΠΗ, 10:00-15:30
  143. Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00
  144. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
  145. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00-15:00
  146. Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30
  147. Φλώρινα, Αμύνταιο ,Δ. Μακρή 36, 08:30 – 15:30
  148. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 09:00-14:00
  149. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
  150. Χαλκιδική, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-15:00
  151. Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 14:30
  152. Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 11:30 – 16:00
  153. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη , 09:30 – 14:00
  154. Χίος, ΚΑΠΗ Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30

*Ενδέχεται να υπάρξουν τροποποιήσεις – αλλαγές στα σημεία και στο ωράριο των μαζικών δειγματοληψιών.

Ακολουθήστε το στο Google News
Δείτε επίσης: