Τα σημεία που θα βρίσκονται τα κλιμάκια του ΕΟΔΥ για την διενέργεια δωρεάν rapid test, σήμερα Τρίτη 22 Μαρτίου 2022, είναι τα ακόλουθα:

  1. Δ. Ελευσίνας, Α’ ΚΑΠΗ Ερμού & Πετράκη, Άνω Ελευσίνα, 09:30-15:00
  2. Δ. Αμαρουσίου, Κεντρικό ΚΑΠΗ Αμαρουσίου, Περικλεους 22, 09:30-15:00
  3. Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
  4. Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
  5. Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
  6. Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00
  7. Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00
  8. Δ. Κηφισιάς, Πλατεία Πλατάνου, παραπλεύρως του Άλσους Κηφισιάς, μπροστά από τον ΗΣΑΠ, 09:30-15:00
  9. Δ. Νέας Σμύρνης, Γ’ ΚΑΠΗ πλαστήρα 57, Ν. Σμύρνης, 09:30-15:00
  10. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
  11. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
  12. 1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
  13. 2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
  14. 3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
  15. 4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
  16. 5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
  17. 6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
  18. 7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
  19. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30
  20. Δ. Πυλαίας, Α’ ΚΑΠΗ Πυλαίας, Πολυτεχνείου 11, 09:00-15:00
  21. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:00-15:00
  22. Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Θέρμης, Ιασωνίδου 19, 13:00-19:00
  23. Δ. Χαλκηδόνας, Αγροτικό ιατρείο Γέφυρας, Γέφυρα, 09:00-15:00
  24. Δ. Κορδελιού- Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:00-15:00
  25. Δ. Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37,  09:00-15:00
  26. Δ. Δέλτα, ΚΑΠΗ Καλοχωρίου, Καλοχώρι, 09:00-15:00
  27. Δ.Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ, Τραπεζούντος 31 09:00-15:00
  28. Δ.Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου Λαγκαδα, 09:00 – 15:00.
  29. 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 09:00-15:00
  30. 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Τριανδρία,  Ηρώων 4, 09:00 – 15:00
  31. Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 09:00-15:00
  32. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00
  33. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30
  34. Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30
  35. Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
  36. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
  37. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο , ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 13:00
  38. Άνδρος, Κ.Υ. Άνδρου, 09:00-17:00
  39. Άνδρος, Γαύριο (παλιό Δημοτικό), 10:00-16:00
  40. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  41. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  42. Αρκαδία, Πλατεία Πετρινού, Τρίπολη, 09:00-15:00
  43. Αρκδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00
  44. Αρκαδία, Πλατεία Μεγαλόπολης, Μεγαλόπολη, 09:30-14:00
  45. Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Πυρί, 16:30-17:00
  46. Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Λουτρά Ηραίας, 17:30-18:30
  47. Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Ράφτη, 19:00-20:00
  48. Άρτα, Κέντρο Υγείας (ISOBOX), 08:30-15:30
  49. Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 08:30-15:30
  50. Αχαΐα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, 08:15-20:15
  51. Αχαΐα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, 08:00-20:00
  52. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Οίκημα Μάνα και Παιδί, 08:30-15:00
  53. Αχαΐα, Πάτρα, ΑΤΕΙ (Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου), 09:00-15:00
  54. Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, 09:00-15:00
  55. Βοιωτία, Άρμα,Κοινοτικό Κατάστημα, 08:30-10:30
  56. Βοιωτία, Δημαρχείο Ορχομενού,Αίθουσα συνεδριάσεων, 11:30-14:30
  57. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00
  58. Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:30
  59. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
  60. Έβρος, Νομαρχείο, Σουλίου 2, 09:00-15:00
  61. Έβρος, Κοινότητα Λαβάρων Σουφλίου, 09:30-11:00
  62. Έβρος, Νηπιαγωγείο Αγριάνης Σουφλίου, 11:30-14:30
  63. Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145, 13:00-15:00
  64. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζίγκμπουργκ 10, 08:30 – 16.00
  65. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
  66. Εύβοια, Ιστιαία, Κέντρο Υγείας Ιστιαίας, 08:30 – 15:30
  67. Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο Καπη Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκη Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00
  68. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, 08.30-15.30
  69. Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 08:30-15:30
  70. Ηλεία, Αρχαία Ολυμπία, Δημαρχείο, 09:00-15:00
  71. Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό κέντρο, 09:00-15:00
  72. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:30-16:00
  73. Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
  74. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  75. Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25,  09:00-15:00
  76. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
  77. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-18:00
  78. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00
  79. Ηράκλειο, Πολύκεντρο Μοιρών, Ισόγειο Δημαρχείου Μοιρών, 10:00-13:00
  80. Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00
  81. Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
  82. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
  83. Θεσπρωτία, Παλαιό Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
  84. Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00 – 16:00
  85. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
  86. Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-14:00
  87. Ιωάννινα, ΚΑΠΗ Βουνοπλαγιάς; 10:00 – 13:00
  88. Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
  89. Καβάλα, Νομαρχία Καβάλας, 09:00-15:00
  90. Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-14:00
  91. Καρδίτσα, Πλατεία Νικ. Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
  92. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
  93. Καρδίτσα, Μουζάκι, Προαύλιο  Δημαρχείου, 08:00-10:00
  94. Καρδίτσα, Σοφάδες, Πνευματικό Κέντρο, 10:30-12:30
  95. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
  96. Καστοριά, ISOBOX Λεωφόρος Κύκνων, 08:30 – 15:30
  97. Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 09:30 – 13:00
  98. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
  99. Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
  100. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
  101. Κιλκίς, Ευρωπός, Δημοτικό Κατάστημα, 09:00-15:00
  102. Κιλκίς, Φανός, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:00
  103. Κιλκίς, Πηγή, Αίθουσα Πολιτιστικού Συλλόγου, 12:00-14:00
  104. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγαμου 62, 08:15- 15:15
  105. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 19:30
  106. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30
  107. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γ.Γεννηματά 2, 09:30-14:30
  108. Κως, Πάρκο Πασανικολάκη, 08:00-14:00
  109. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 09:30- 16:30
  110. Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 09:00- 14:30
  111. Λακωνία Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-15:30
  112. Λάρισα, Κεντρική Πλατεία, Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30
  113. Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00
  114. Λάρισα,Φάρσαλα, Κεντρική Πλατεία – Δημαρχείο, 09:00-12:00
  115. Λάρισα, Πλατεία Αγιάς, δίπλα από τα Γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου, 09:00-14:00
  116. Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας. Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη, 08:00-15:30
  117. Λάρισα, Μύλος του Παππά, 08:00-15:30
  118. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:30-16:00
  119. Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45
  120. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
  121. Λευκάδα, Νυδρί, Παλιό Δημαρχείο, 12:00-14:00
  122. Λήμνος, Μύρινα, παλαιό θυρωρείο Γ.Ν.Λημνου, Ηφαιστου 1, 08:30 – 14:45
  123. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:30-15:30
  124. Μαγνησία, Υπεραστικό ΚΤΕΛ Μαγνησίας, Ζάχου 5, 08:30-15:00
  125. Μαγνησία, Μεταξουργείο, Καραμπατζάκη &  Αναπαύσεως, 09:00-14:30
  126. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα «Α. Κουμουνδούρος», 08:30 – 19:30
  127. Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 14:00
  128. Μεσσηνία, Καρδαμύλη, Πρώην Δημοτικό Σχολείο, 09:00 – 14:00
  129. Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 – 14:30
  130. Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:30 – 14:30
  131. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00
  132. Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:30
  133. Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 12:00-14:45
  134. Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο, Πάτμιον, 08:00-15:00
  135. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
  136. Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών- Χατζηγιάννειο Κέντρο, Τσιμισκή 2,  09:00-14:30
  137. Πιερία, Ανδρομάχη, Χώρος Εμποροπανήγυρης, 08:00 – 15:00
  138. Πιερία, Κέντρο Υγείας Λιτοχώρου, 09:00-15:00
  139. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ.Βενιζέλου 20, 09:00-15:00
  140. Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Φιλιππιάδας, Φιλιππιάδα, 09:00-12:00
  141. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
  142. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ.Γαβριήλ, 09:00-14:00
  143. Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 08:30-15:00
  144. Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00
  145. Ρόδος, Κοινοτικό Ιατρείο Ασκληπιείου, Ασκληπιείο, 09:30-14:30
  146. Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08:30-15:00
  147. Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-15:00
  148. Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, στενό Τράπεζας Πειραιώς, 08:00-15:00
  149. Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 09:00 – 11:30
  150. Σέρρες,  Κ.Υ. Σερρών, 08:30-19:00
  151. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30
  152. Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-15:00
  153. Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00
  154. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
  155. Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ, 10:00-15:30
  156. Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00
  157. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 – 15:00
  158. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00
  159. Φθιώτιδα, Kτίριο ΟΣΚ (στο Πάρκο του Λαού), Στυλίδα, 11:30 – 14:30
  160. Φλώρινα,  Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30
  161. Φλώρινα, ΚΑΠΗ Φλώρινας, Ταγματάρχου Σωτηρίου 1 (Αίθουσα ΚΑΠΗ), 09:00-14:30
  162. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00
  163. Φωκίδα, Κυριακοπούλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 09:00-13:00
  164. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
  165. Χαλκιδική, Άγιος Νικόλαος, Προαύλιος Χώρος ΓΕΛ, 09:30 – 14:30
  166. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:00 – 14:00
  167. Χανιά,  Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 18:30
  168. Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 08:30 – 15:30
  169. Χίος, ΚΑΠΗ Δήμου Χίου, Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30

*Ενδέχεται να υπάρξουν τροποποιήσεις – αλλαγές στα σημεία και στο ωράριο των μαζικών δειγματοληψιών.

Ακολουθήστε το στο Google News
Δείτε επίσης: