Σε 176 κεντρικά σημεία σε ολόκληρη την επικράτεια Κινητές Ομάδες Υγείας του ΕΟΔΥ θα πραγματοποιούν δωρεάν rapid test COVID-19.

Τα σημεία διενέργειας δωρεάν ελέγχων για Covid-19, εκ μέρους του ΕΟΔΥ, είναι τα εξής:

  1. Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος και Παγκάλου, (απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00
  2. Δ. Διονύσου, Πεντζερίδου 3, πολιτιστικό κέντρο του Αγίου Στεφάνου, 09:30-15:00
  3. Δ. Αμαρουσίου, Κεντρικό ΚΑΠΗ Αμαρουσίου, Περικλεους 22, 09:30-15:00
  4. Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00
  5. Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00
  6. Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00
  7. Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00
  8. Δ. Αγ.Αναργύρων, Α’ ΚΑΠΗ Αγ. Αναργύρων, Νικ. Πλαστήρα & Κλεισούρας, 09:30-15:00
  9. Δ. Λυκόβρυσης-Πεύκης, Αγίας Βαρβάρας 25, Λυκόβρυση, Πνευματικό κέντρο πίσω από το Δημαρχείο, 09:00-15:00
  10. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00
  11. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00
  12. 1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)
  13. 2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)
  14. 3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)
  15. 4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)
  16. 5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)
  17. 6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)
  18. 7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)
  19. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 08:30-20:30
  20. Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Πανοράματος, Αγ. Γεωργίου 4, 09:00 – 15:00
  21. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:00-15:00
  22. Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Θέρμης, Ιασωνίδου 19, 09:00-15:00
  23. Δ. Θερμαϊκού, Κτίριο Κοινότητας Επανομής, Πλατεία Ι. Μεταξά, 09:00-15:00
  24. Δ. Ωραιοκάστρου, Α’ ΚΑΠΗ Ωραιοκάστρου, Τραπεζούντος 31, 09:00-15:00
  25. 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 09:00-15:00
  26. 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Τριανδρία,  Ηρώων 4, 09:00 – 15:00
  27. Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 09:00-15:00
  28. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00
  29. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30
  30. Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30
  31. Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00
  32. Αιτωλοακαρνανία, Κέντρο Υγείας-ISOBOX, 08:30-15:30
  33. Αιτωλοακαρνανίας, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00
  34. Αιτωλοακαρνανίας, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 14:00
  35. Άνδρος, Κ.Υ. Άνδρου, 09:00-17:00
  36. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  37. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  38. Αρκαδία, Πλατεία Πετρινού, Τρίπολη, 09:00-15:00
  39. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00
  40. Αρκαδία, K.Y Μεγαλόπολης, Μεγαλόπολη, 17:00-19:30
  41. Άρτα, Κέντρο Υγείας-ISOBOX, 08:30-15:30
  42. Άρτα, Εκθεσιακό Κέντρο Άρτας-ISOBOX, 08:30-15:30
  43. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, 08:15-20:15
  44. Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας Βορείου Τομέα, 08:00-20:00
  45. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας “Οίκημα Μάνα και Παιδί”, 08:30-15:00
  46. Αχαΐα, Πάτρα, Πανεπιστήμιο Πατρών χώρος Εστίας, 09:00-15:00
  47. Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, Πινδάρου 112, 09:00-15:00
  48. Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1, 08:30-13:45
  49. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00
  50. Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:30
  51. Δράμα, Πετρούσα, 09:00 – 13:00
  52. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο, Λεωφόρος Δημοκρατίας 306,  08:30-15:30
  53. Έβρος, Κέντρο Υγείας Σουφλίου, 09:30-14:30
  54. Έβρος, Νομαρχείο Αλεξανδρούπολης, Σουλίου 2,  09:00-13:00
  55. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευριπίδου Ζίγκμπουργκ 10, 08:30 – 15.30
  56. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
  57. Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο Καπη Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκη Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00
  58. Εύβοια, Ιστιαία, Κέντρο Υγείας Ιστιαίας, 08:30 – 15:30
  59. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, 08:30-15:30
  60. Ζάκυνθος, ΙΚΑ, 08:30-15:30
  61. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία- πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:30-16:00
  62. Ηλεία, Αμαλιάδα Δημαρχείο, 09:00-15:00
  63. Ηλεία, Πλατιάνα Κοινοτικό Γραφείο, 09:00-11:30
  64. Ηλεία, Τρυπητή Κοινοτικό Γραφείο, 12:00-15:00
  65. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  66. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
  67. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
  68. Ηράκλειο, ISOBOX – Πλατεία Δημαρχείου Γαζίου, 09:00-15:00
  69. Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:30-16:30
  70. Θάσος, Κέντρο Υγείας  Πρίνου, 08:00-15:00
  71. Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30
  72. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
  73. Θεσπρωτία, Περιφερειακό Ιατρείο Συβότων, 10:00-14:00
  74. Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00 – 16:00
  75. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00
  76. Ιωάννινα, Κόνιτσα,  Δημαρχείο Κόνιτσας, 10:00-13:00
  77. Ιωάννινα, Ζίτσα,  Άγιος Ιωάννης, 10:00-13:00
  78. Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
  79. Καβάλα, Κέντρο Υγείας Χρυσούπολης, 08:30 – 15:30
  80. Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 09:00 – 14:30
  81. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00
  82. Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00:14:00
  83. Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00
  84. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 – 14:00
  85. Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00
  86. Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30
  87. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00
  88. Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
  89. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο , Μάντζαρου 5, 09:00-14:30
  90. Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00
  91. Κεφαλληνία, Σάμη, Αίθουσα Εκδηλώσεων, Κοινοτικό Κτίριο, 10:00-14:00
  92. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
  93. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, Αξιούπολης,  08:30-15:30
  94. Κιλκίς, Τούμπα, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-15:30
  95. Κιλκίς, Βαφειοχώρι, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-12:30
  96. Κιλκίς, Λιμνότοπος, Αγροτικό Ιατρείο, 13:00-15:30
  97. Κιλκίς, Φύσκα, Δημοτικό Σχολείο, 09:00-11:30
  98. Κιλκίς, Γερακαριο, Κοινοτικό Κατάστημα, 12:00-14:30
  99. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:15-15:15
  100. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α,  08:15- 15:15
  101. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30
  102. Κόρινθος, ΚΑΠΗ Βραχατίου, 09:30-14:30
  103. Κως, Πάρκο Πασανικολάκη, 08:00-14:00
  104. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 09:30 – 16:30
  105. Λακωνία, Δήμος Ευρώτα- Περιοχή Σκάλα, Δημαρχείο Ευρώτα, 09:00 – 15:00
  106. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:30
  107. Λακωνία, Πλατεία Κότρωνα, 10:00-12:00
  108. Λάρισα, Κεντρική Πλατεία, Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30
  109. Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00
  110. Λάρισα, Μύλος του Παππά, 08:00-15:30
  111. Λάρισα, Αγιά, 09:00-15:00
  112. Λάρισα, Στέκι Ν. Πολιτείας ,Θεοδωρακοπούλου & Καϊρη, 08:00-15:30
  113. Λάρισα, ΚΑΠΗ Γιάννουλης, 08:00-15:30
  114. Λάρισα, Πυργετός, Περιφερειακό Ιατρείο, 09:00-12:00
  115. Λάρισα, Μεσάγγαλα, Ι.Ν Αγίας Παρασκευής, 12:30-15:00
  116. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:30-16:00
  117. Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45
  118. Λέσβος, πίσω πλευρά δημοτικού θεάτρου, 10:00 – 14:00
  119. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00
  120. Λήμνος, Μύρινα, παλιό θυρωρείο Γ.Ν.Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45 – 14:45
  121. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη, 08:30-15:30
  122. Μαγνησία, Μεταξουργείο, Καραμπατζάκη & Αναπαύσεως, 09:00-14:30
  123. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα «Α. Κουμουνδούρος», 08:30 – 15:30
  124. Μεσσηνία, Μεσσήνη, Δασκαρόλειο Πολιτιστικό Κέντρο, 09:00 – 14:00
  125. Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30
  126. Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:30 – 14:30
  127. Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 07:30-14:30
  128. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00
  129. Ξάνθη, Ξύλινο Σπιτάκι, Πρώην ΔΕΥΑΞ, Πλατεία Ελευθερίας, 08:30 – 14:00
  130. Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:30
  131. Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 12:30-14:45
  132. Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο, Πάτμιον, 08:00-15:00
  133. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30
  134. Πέλλα, Δημαρχείο Κρύας Βρύσης, Βασιλέως Παύλου 65, 08:30 – 11:00
  135. Πέλλα, Δημαρχείο Σκύδρας, Εθνικής Αντιστάσεως 20, 11:30 – 15:30
  136. Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-15:00
  137. Πιερία, Αστική Σχολή Κατερίνης, 08:30-15:30
  138. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-15:00
  139. Πρέβεζα, ΚΑΠΗ Φιλιππιάδας, Φιλιππιάδα, 09:00-14:00
  140. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
  141. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ.Γαβριήλ, 09:00-14:00
  142. Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 08:30-15:30
  143. Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00
  144. Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Καλυθιών, Καλυθιές,  09.00-14.30
  145. Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
  146. Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Κ.Υ Καρλοβάσου Σάμου, 08:00-15:00
  147. Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, Βαθύ, 08:00-15:00
  148. Σάμος, ISOBOX έμπροσθεν Γ.Ν. Σάμου, 09:00-11:30
  149. Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-19:30
  150. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30
  151. Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-15:00
  152. Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00
  153. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30
  154. Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ, 11:00-15:30
  155. Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-10:00
  156. Τρίκαλα, Κέντρο Υγείας Πύλης, 08:30-11:00
  157. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 – 15:00
  158. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00
  159. Φθιώτιδα, Πολιτιστικό Κέντρο Αμφίκλειας, Δήμος Αμφίκλειας- Ελάτειας, 09:30 – 11:30
  160. Φθιώτιδα, Δημοτικό Κατάστημα Κάτω Τιθορέας, Δήμος Αμφίκλειας – Ελάτειας, 12:00 – 14:00
  161. Φθιώτιδα, Κοινοτικό Κατάστημα Καλαποδίου, Δήμος Λοκρών, 09:30 – 11:30
  162. Φθιώτιδα, Δημαρχείο Αταλάντης, Δήμος Λοκρών, 12:00 – 14:00
  163. Φθιώτιδα, Αγροτικό Ιατρείο Μακρυρράχης Δομοκού, Δήμος Δομοκού, 09:15 – 10:30
  164. Φθιώτιδα, Αγροτικό Ιατρείο Περιβολίου Δομοκού, Δήμος Δομοκού, 10:45  – 12:00
  165. Φθιώτιδα, Αγροτικό Ιατρείο Ξυνιάδας Δομοκού, Δήμος Δομοκού, 12:15 – 13:30
  166. Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30
  167. Φλώρινα, ΔΕΤΕΠΑ Αμύνταιου, Πλατεία Δ. Μάκρη 36, 08:30 – 15:00
  168. Φλώρινα, Μελίτη, Παλαιό Κοινοτικό Γραφείο, 09:00 – 14:30
  169. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00
  170. Φωκίδα, Γαλαξίδι, Σπίτι των Νέων, 09:00-13:00
  171. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
  172. Χαλκιδική, Πολύγυρος, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-15:00
  173. Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 18:30
  174. Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 08:30 – 15:30
  175. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:00 – 14:00
  176. Χίος, ΚΑΠΗ Δήμου Χίου, Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30

*Ενδέχεται να υπάρξουν τροποποιήσεις – αλλαγές στα σημεία και στο ωράριο των μαζικών δειγματοληψιών.

Ακολουθήστε το στο Google News
Δείτε επίσης: